Сьогодня триває величезна боротьба за захист прав тварин.

Сьогодня триває величезна боротьба за захист прав тварин. І якщо ми все ж таки прагнемо приєднання до Європи, потрібно розуміти цінності їхнього суспільства, у тому числі й стосовно тварин.

Я жила у Швеції та не з чуток знаю, які там жорсткі правила. Там немає жодної собаки чи кішки, які б опинилися на вулиці безпритульною, вони отримують потрібний захист та опіку.

Я люблю тварин і стежу за темою захисту їхніх прав. У нашій країні ситуація критична і це викликає у мене сильне занепокоєння. Я дивуюся тієї жорстокості, яку виявляють люди щодо чотирилапих. У нашому суспільстві дуже багато ситуацій пов'язаних із живодерством, насильством та знущанням над слабкими істотами.

Цирк із тваринами окрема тема, я це категорично не приймаю. Так, діти люблять вистави за участю тварин і щоб подарувати враження своєму малюку, батьки готові спонсорувати подібні цирки. Але яка ціна таких вистав? Муки та страждання, які зазнають тварин у цирках, не вписуються у межі гуманності.

Зміни важливі насамперед на рівні менталітету. Адже спостерігаючи агресію та приймаючи за норму жорсткість до чотирилапих, діти та підлітки самі починають проявляти насильство, не помічаючи у власній поведінці нічого поганого.

Нині припинити це можна лише на законодавчому рівні. Насамперед - запровадженням відповідальності за жорстоке поводження з тваринами та жорсткими заходами покарання.