Стелла Захарова

БІОГРАФІЯ

Народилася 12 липня 1963 року в Одесі. У 1970 році її батьки відправили дівчину в секцію гімнастики. Через три роки родина переїхала до Кишинева, де місцева спортивна школа-інтернат мала фатальну зустріч маленької гімнастки з тренером Володимиром Куца, завдяки чому у 1976 роках 13-річна спортсменка вступила до молодіжної збірної СРСР.

Сімейний стан

У 1982, вона вийшла заміж за знаменитого футболіста київського «Динамо» Віктора Хлуса. У 1983 у пари народився син Олег. У 1999 р. – донька Христина. В 1979, Стела виграла Кубок світу в Японії і стала срібним призером чемпіонату світу в Сполучених Штатах. У 1980, гімнастка виграла золоту медаль на Олімпійських іграх в Москві. У тому ж році вона стала абсолютним чемпіоном світу. Крім того, вона є 12-кратним чемпіоном СРСР та переможцем Кубка України. У 1985 Закінчила Київський державний інститут фізичної культури і спорту. Після університету вона повернулася до гімнастики як суддя. Вже 1989 вона була суддею All-Union категорії. Тоді ж вона зіткнувся з вибором: кар'єра чи сім'я? Вона вибрала останнє і, покинувши суддівство, поїхала з чоловіком і сином до Швеції, де почала працювати в приватній школі спорту. В 1997 сім’я повернулася до України. В 2000-му чемпіонка створила і стала на чолі міжнародного благодійного фонду "Спорт і Діти" , тоді ж заснувала турнір "Кубок Стеллы Захаровой". В 2002 році з’явився клуб спортивної гімнастики з ім’ям знаменитої спортсменки. В 2003-му – дитяча спортивна школа. В 2004-м Захарову вибрали президентом української Федерації гімнастики. У вересні 2007 року видала автобіографічну книгу "По имени Стелла".

Активно займається благодійністю.

Міжнародний благодійний фонд "Спорт і діти" олімпійської чемпіонки зі спортивної гімнастики Стели Захарової створений для сприяння розвитку спорту в Україні та допомоги дітям, які потребують захисту та уваги. Фонд є організатором щорічного Міжнародного турніру зі спортивної гімнастики «Ukraine International cup» Спільнота благодійного фонду "Спорт і діти" Олімпійської чемпіонки Стели Захарової, Шкіл олімп. резерву С. Захарової